iPhone XS Max pokonany przez Galaxy Note 10+ w teście upadku na ziemię

Jeśli smartfon często wypada Wam z ręki, to warto kupić Samsunga Galaxy Note 10+. Pokonał on bowiem iPhone’a XS Max w teście upadku na twardą powierzchnię.

Smartfony to zasadniczo delikatne urządzenia i bardzo źle znoszą uderzenia. Czasem jednak zdarza się, że wypadnie nam z dłoni i uderzy w ziemię. Zazwyczaj taka sytuacja kończy się koniecznością kosztownej wymiany uszkodzonego ekranu. Oczywiście można nasz cenny sprzęt uzbroić w jakieś porządne etui oraz założyć na wyświetlacz szkło hartowane. Ale warto też wiedzieć które modele fabrycznie zapewniają odpowiedni poziom ochrony.

Witryna PhoneArena przeprowadziła test upadku modeli Samsung Galaxy Note 10+ oraz iPhone XS Max. Oba modele mają wzmacniane szkło na przednim oraz tylnym panelu, więc ich porównanie jest całkiem interesujące. Nie jest bowiem tajemnicą, że sprzęt ze szklaną obudową można uszkodzić bardzo łatwo.

Test przeprowadzono z użyciem specjalnego robota, który upuszczał telefon na ziemię określoną ilość razy, dzięki czemu uzyskano idealną powtarzalność wyników. Po kilku próbach zrzutu, najnowszy flagowiec Samsunga miał zdecydowanie bardziej popękane plecki w porównaniu do rywala. Nie miało to jednak żadnego wpływu na działanie telefonu. Zupełnie inaczej sytuacja wyglądała, gdy oba telefony zrzucano na wyświetlacz. Tutaj wyraźną przewagę pokazał Galaxy Note 10+, który ekran był mniej uszkodzony i działał lepiej od rywala. Jest to zapewne zasługa fabrycznie zainstalowanej ochrony, która skuteczniej amortyzuje uderzenia.

Najnowszy sprzęt koreańskiej marki uzyskał w teście 37 punktów. iPhone XS Max musiał natomiast zadowolić się 34 punktami. Różnica w punktacji nie jest wielka, ale jeśli obejrzycie test na poniższym wideo, to sami zauważycie, że Note 10+ wygląda po takim sprawdzianie nieco lepiej.

Galaxy Note 10+

Źródło

You may also like...