iPhone wzbogacony o funkcję ratującą życie

Apple potwierdziło, że iPhone otrzyma wkrótce funkcję ratującą życie. Jest to technologia pozwalająca służbom ratunkowym ustalić lokalizację telefonującej osoby.

iPhone posiada kilka funkcji pozwalających zlokalizować urządzenie, a tym samym jego użytkownika. Są to m.in. Find My iPhone oraz Find My Friends, które w przeszłości czasem ratowały życie użytkownika, tak jak w przypadku zaginionego grotołaza.

Funkcje te działają świetnie, lecz nie są przydatne dla służb ratowniczych. Tymczasem często zachodzi potrzeba zlokalizowania poszkodowanej osoby, która sama nie wie gdzie się znajduje, a pilnie potrzebuje pomocy.

Apple zdecydowało się więc zaimplementować do swych smartfonów funkcję Advanced Mobile Location. Jest to opcja wbudowana w sieci operatorów, która umożliwia bardzo dokładne zlokalizowanie osoby łączącej się z numerem alarmowym. Gdy więc połączymy się z ratownikami, wówczas GPS oraz WiFi znajdujące się w naszym smartfonie, zaczną automatycznie transmitować lokalizację telefonu.

Dodam, że Google w sprzęcie z Androidem zaimplementowało tą funkcję już w zeszłym roku, ale Apple do tej pory się z tym ociągało.

iPhone

Źródło: 9to5mac.com

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *