iPod pierwszej generacji za 200 tys dolarów

Sprzęt Apple potrafi być bardzo drogi i komputery z serii Apple I osiągają na aukcjach ceny kilkuset tysięcy dolarów. Ktoś jednak uznał, że podobne pieniądze może zarobić na pierwszej generacji iPoda.

Na eBay’u pojawiła się niezwykła aukcja, gdzie kupić można pierwszą generację iPoda, przenośnego odtwarzacza muzycznego firmy Apple, który zrewolucjonizował rynek tych urządzeń. Urządzenie ma 2″ monochromatyczny wyświetlacz, 5 GB pamięci wewnętrznej oraz baterię wystarczającą na 10 godzin słuchania muzyki.Ten konkretny egzemplarz jest oferowany w oryginalnym opakowaniu, które nigdy nie zostało otwarte, co według właściciela nadaje mu dużej wartości. Dlatego domaga się za ten sprzęt absurdalnej kwoty 200 000 dolarów.

Owszem, nie można odmówić iPodowi wpływu na rynek muzyczny, a także tego, że dzięki jego pomocy powstał wówczas iPhone, ale w żadnym wypadku produkt nie jest wart takich pieniędzy. Może gdyby to był pierwszy wyprodukowany egzemplarz, zaś na rynku zostało tylko kilka sprawnych sztuk, wówczas wartość tego sprzętu mogłaby wynieść nawet kilka tysięcy dolarów.Tymczasem powstało ich miliony, wiec nie przedstawiają dużej wartości. To nie jest komputer Apple I, którego do dzisiejszych czasów przetrwało jedynie kilka sztuk i który obecnie rzeczywiście jest antykiem oraz sprzętem kolekcjonerskim, którego wartość w miarę upływu lat będzie rosła.

Źródło: Ebay.com

You may also like...