Optyczny skaner odcisków w Galaxy S8?

Firma Synaptics, która dostarcza Samsungowi skanery odcisków palców, zaprezentowała najnowszą generację tego elementu. Jest to skaner optyczny, który odczytuje linie papilarne przez szkło, więc może idealnie pasować do planów producenta związanych z Galaxy S8.

Od pewnego czasu mówi się, że Samsung chce wprowadzić spore zmiany w nadchodzącym Galaxy S8, a jedną z nich będzie rezygnacja z fizycznego przycisku Home, w którym znajduje się czytnik odcisków palców i zastąpienie go wersją pojemnościową.Wprawdzie nie potwierdzono jeszcze takiej zmiany, ale jest ona coraz bardziej prawdopodobna. Firma Synaptics, która dostarcza Samsungowi skanery odcisków montowane w jego telefonach, pokazała właśnie nową generację tej technologii, która może zadebiutować we wspomnianym modelu.

Jest to skaner optyczny, który nie potrzebuje bezpośredniego kontaktu ze skórą, a więc można go zainstalować np. pod szkłem, umieszczając w dolnej ramce urządzenia. Wówczas dolna część smartfona mogłaby być całkowicie gładka, co znacznie poprawiłoby wygląd całego sprzętu.

Dodatkowo taki skaner działa również z mokrymi palcami, więc jeśli komuś często pocą się dłonie, nie będzie miał problemów z odblokowaniem urządzenia. A jeżeli jest ono wodoszczelne, wówczas można będzie korzystać z niego np. pod prysznicem. Umieszczenie sensora pod szkłem, znacznie podniesie jego wytrzymałość, a użytkownicy sprzętu Apple doskonale wiedzą, jak awaryjny jest to element, który często odmawia posłuszeństwa tuż po zakończeniu gwarancji.Nie wiadomo na razie w jakich modelach smartfonów pojawi się nowy sensor Synaptics, ale firma dostarcza je również dla Apple, więc nie można wykluczyć, że zostanie on zainstalowany również w iPhonie 7s, który pojawi się w przyszłym roku, a który nie będzie tak rewolucyjny.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...