Nie masz webcama do zdalnej nauki? Wykorzystaj aparat Canona

Canon udostępnił najnowsze oprogramowanie do swych aparatów. Dzięki niemu użytkownik może łatwo przekształcić posiadany sprzęt w webcama, by wykorzystać go do zdalnej pracy lub nauki.

COVID-19 zmusił wiele osób do pozostania w domach, a tymczasem trzeba wciąż pracować oraz uczyć się. Praca i nauka przeniosły się do sieci, przez co wiele osób musiało sobie sprawić webcama. Jeśli nie posiadacie jednak takiego sprzętu lub nie chcecie wydawać pieniędzy na jego zakup, to nie ma takiej potrzeby. Pod warunkiem, że posiadacie cyfrowy aparat firmy Canon.

Japoński producent udostępnił bowiem swym aparatom nowe oprogramowanie o nazwie EOS Webcam Utility Beta, które przekształca wybrane modele w webcam. Wykorzystanie lustrzanek lub aparatów bezlusterkowych jako kamery internetowe nie jest pomysłem nowym. Do tej pory takie działanie było jednak procesem skomplikowanym i nie dało się tego zrobić z każdym modelem. Potrzebne było bowiem specjalnie zmodyfikowane oprogramowanie, którego producent raczej nie dostarczał.

Canon

Tym razem jest jednak inaczej i to producent je udostępnił, więc przerobienie aparatu staje się dziecinnie proste. Wystarczy jedynie podpiąć go do komputera za pośrednictwem kabla USB, uruchomić oprogramowanie i cały proces będzie wykonany automatycznie.

Musimy jednak pamiętać, że oferowane przez firmę oprogramowanie jest wciąż w wersji beta. To oznacza, że mogą się w nich pojawić pewne błędy utrudniające pracę sprzętu. Jeśli to jednak Wam nie przeszkadza, to możecie samodzielnie wypróbować dostępny software. Znajdziecie go na stronie producenta.

Źródło

You may also like...