Jak znaleźć się w Top 10 gier w App Store?

App Store ma swój prywatny ranking 10 najlepiej sprzedających się płatnych aplikacji. Jakie warunki trzeba spełnić, by się w tym zestawieniu znaleźć. Stworzona aplikacja musi przynosić naprawdę poważne dochody.

Distimo postanowiło zgłębić ten temat i dowiedzieć się jak bardzo popularna musi być dana gra, by znaleźć się w zestawieniu Top 10 najchętniej kupowanych aplikacji. Okazuje się, że aby w ogóle trafić do takiego zestawienia, aplikacja musi przynosić swemu wydawcy 47,000 dolarów zysku każdego dnia, konsumenci powinni pobierać ją w liczbie co najmniej 4000 egzemplarzy dziennie. By dostać się na podium, dochody muszą być jeszcze wyższe i wynosić 72,000 dolarów dziennie!

Znacznie łatwiej jest trafić do Top50, choć zyski też muszą być dość znaczne i wynosić około 12,000 dolarów dziennie.

Dodam, że chodzi tu o zestawienie aplikacji płatnych, ponieważ istnieje jeszcze lista aplikacji darmowych, których wydawcy zarabiają na mikrotransakcjach. W tym wypadku, by dostać się do Top50, gra musi zarabiać 23,000 dolarów dziennie.

Co ciekawe, Distimo odkryło też, że popularność danych aplikacji ma związek z dniami tygodnia. I tak najmniej konsumenci pobierają ich w czwartki, natomiast szczyt zainteresowania przypada na sobotę. Ciekawe, czemu akurat czwartek jest najmniej dochodowym dniem, mimo że bardziej pasowałby poniedziałek.

Źródło: Distimo.com

You may also like...