Na Allegro tego nie znajdziesz

Największym i najpopularniejszym rynkiem nielegalnych towarów do tej pory był serwis Silk Road, ale tego typu biznes jest bardzo zyskowny, więc trudno oczekiwać, że konkurencja będzie siedzieć bezczynnie. Jednym z największych rywali Jedwabnego Szlaku jest Atlantis, który właśnie wzbogacił swą ofertę.

Atlantis to jeden z podziemnych, anonimowych wirtualnych rynków, na których można kupić i sprzedać towary powszechnie uznawane za nielegalne. W porównaniu do Silk Road, Atlantis nie jest podziemnym rynkiem, co jest dość zaskakujące jeśli weźmiemy pod uwagę, że oferuje narkotyki, nielegalne fajerwerki oraz inne produkty i usługi.

Łatwo się tam zarejestrować i jeszcze łatwiej handlować, gdyż transakcje przeprowadzane są poprzez waluty, których organa ścigania nie są w stanie w żaden sposób namierzyć, czyli Bitcoiny oraz Litecoiny, a więc transakcje są w pełni bezpieczne. Prezes Atlantis, zachwala są platformę informując, że została ona od początku projektowana w celu poprawy wszystkich aspektów konkurencyjnych rynków. Jest łatwa w dostępie, zapewniając handlowcom pełną anonimowość.

W zasadzie my też mamy taki rynek, gdzie handlują Azjaci. Przeprowadza się tam transakcje na grubą kasę, zaś organa ścigania udają, że tego nie zauważają.

Źródło: Theverge.com

You may also like...