Japończycy mają ciekawy pomysł na walkę z molestowaniem kobiet

Japońska firma Shachihata wypuściła na rynek nowy gadżet, który chronić ma kobiety przed molestowaniem. Produkt nazywa się Anti-Nuisance Stamp i pozwala oznaczać zboczeńców.

Molestowanie jest dużym zagrożeniem dla kobiet praktycznie na całym świecie, jednak największy problem mają z tym kobiety w Japonii. Szczególnie popularnym zjawiskiem jest tam tzw., “Chikan”, czyli ocieranie się o kobiety głównie w środkach komunikacji miejskiej. Mężczyźni wykorzystują panujący tłok, a wówczas ocierają się o nie swymi genitaliami.

Firma Shachihata z miasta Nagoya opracowała nowy gadżet, który pozwoli bardzo efektywnie walczyć z tym zjawiskiem. Produkt nosi nazwę Anti-Nuisance Stamp i bardzo przypomina floorescencyjne pieczątki używane przez nocne kluby. Kobieta, która doświadczyła “Chikan”, może w ten sposób szybko i dyskretnie oznaczyć zboczeńca bez jego wiedzy. Wystarczy tylko dotknąć urządzeniem skóry zboczeńca, a pozostaje na nich bardzo wyraźny ślad.

Pieczątka nie jest bowiem widoczna gołym okiem, lecz pojawia się dopiero w promieniach lampy UV. Gdy więc ofiara molestowania powiadomi policję, sprawcę będzie można bardzo łatwo zidentyfikować.

Kosztujący 23 dolary Anti-Nuisance Stamp już stał się w Japonii wielkim hitem. Producent w ciągu zaledwie jednego dnia wyprzedał bowiem całą pierwszą partię nowego gadżetu liczącą 500 sztuk. Przedstawiciele Shachihata już zapowiedzieli rychłe zwiększenie produkcji, by zaspokoić ogromny popyt na swój gadżet.

Anti-Nuisance Stamp

Anti-Nuisance Stamp

Źródło

You may also like...