Japoński test na koronowirusa daje wynik po 10 minutach

Japońscy naukowcy stworzyli test na koronowirusa, który pozwoli szybko ustalić czy osoba jest zakażona. Całe badanie zajmuje jedynie 10 minut.

COVID-19 to ogromne zagrożenie dla całego świata, gdyż jest to wyjątkowoe zaraźliwa choroba, na którą obecnie nie ma lekarstwa. Niezwykle istotne jest więc jak najszybsze wykrywanie osób zakażonych oraz ich izolowanie, by nie zarażali innych. Wkrótce proces badania pacjentów będzie mógł znacznie przyspieszyć, gdyż japońscy naukowcy opracowali nowy test na koronawirusa.

Udało im się stworzyć zestaw testowy, który daje wyniki już po 10 minutach od rozpoczęcia badania. Dzięki nowemu wynalazkowi będzie można stworzyć mobilne punkty badania, które pozwolą szybko sprawdzić duże grupy ludzi, w krótkim czasie wykrywając osoby chore. Pozwoli to znacznie ograniczyć rozprzestrzenianie się epidemii.

Obecnie test przechodzi testy kliniczne w jednym ze szpitali w prefekturze Nagasaki. Jego działanie polega na pobraniu wydzieliny z nosa lub gardła pacjenta, a następnie wykorzystuje się fluorescencyjny tusz, który pozwala wykryć infekcję. Cały zestaw jest dość kompaktowy i waży jedynie 2,4 kg, przez co go łatwo zabrać ze sobą, testując pacjentów w różnych miejscach kraju.

Nie jest to pierwszy test, który pozwala badać pacjentów w krótszym czasie. Całkiem niedawno Kanadyjczycy opracowali test dający wyniki już po 30 minutach. Japoński wynalazek jest jednak dużo szybszy.

test na koronowirusa

Źródło

You may also like...