JBL Studio 225C i 235C – EPICENTRUM brzmienia

Studio 2 – nowa rodzina kolumn głośnikowych JBL – jest uniwersalna i samowystarczalna. Do tego stopnia, że dziesięć modeli kolumn (podłogowych, regałowych, centralnych, surround i subwooferów) umożliwia skonfigurowanie zarówno niedużego, 2.0 kanałowego systemu audio, jak i potężnego, 9.2 kanałowego kina domowego z dźwiękiem surround. Jednak bez względu na konfigurację jedno jest pewne: pod telewizorem MUSI stanąć jeden z głośników centralnych. To wystarczający powód, by przyjrzeć się im obu dokładniej.

Nie ma znaczenia, w którym miejscu swojego pokoju usiądziesz ze swoją konsolą lub do oglądania telewizji. Każdy z tych 2,5 drożnych głośników centralnych ze swojego miejsca pod telewizorem zbuduje w każdym miejscu każdego pomieszczenia krystalicznie czysty, potężny i zniewalająco sugestywny dźwięk.

Za ich czarną maskownicą kryje się para średnio-niskotonowych przetworników z doskonałą membraną z PolyPlas – nie ma lepszego sposobu na oddanie soczystych wokali i krzepkich basów, przejmujących do szpiku kości. W kształtowaniu tych ostatnich ma swój udział zamontowany na tylnej ścianie port slipstream, ograniczający wibracje systemu i zakłócenia sygnału niskich częstotliwości, i w ten sposób doskonalący brzmienie dołu pasma. Wraz ze średnio-niskotonowcami czystość, moc i subtelny realizm kinowego brzmienia buduje 2,5-centymetrowy, kopułowy tweeter, umieszczony miedzy nimi. Został on wykonany w technice CMMD i osadzony w światłowodowym otoczeniu High Definition Imaging (HDI), który znamy z nagradzanych, profesjonalnych monitorów JBL M2 Master Reference. Takie otoczenie gwarantuje dźwiękowi naturalną równowagę i sprawia, że wysokie tony odtwarzanie są jednakowo dobrze w całym pomieszczeniu.

Obie kolumny upodabnia do siebie typowa dla całej linii Studio 2, minimalistyczna stylistyka skrzyń o miękko zaokrąglonych krawędziach. W samej rzeczy, wyglądają jak monolity. A co je różni? Przede wszystkim średnica przetworników średnio-niskotonowych – 100 mm w modelu 225C i 165 mm w 235C. Ich pochodną jest różnica mocy, pasma przenoszenia i czułości a także widoczna na pierwszy rzut oka różnica wielkości kolumn. Obie kolumny są dostępne w kolorze czarnym.

Cena: JBL Studio 225C – 849 zł, JBL Studio 235C – 1299 zł

Podstawowe parametry:
Studio 225C
Dwa przetworniki średnio-niskotonowe o średnicy 100mm z membraną z PolyPlas
Przetwornik wysokotonowy o średnicy 25 mm, CMMD, litowy, kopułkowy
Zalecana moc wzmacniacza: 20 – 125 W
Pasmo: 60 Hz – 22 kHz
Czułość: 88 dB
Impedancja: 8 Ω
Wymiary (H x W x D): 165 mm x 535 mm x 187 mm
Waga: 7.9 kg

Studio 235C
Dwa przetworniki średnio-niskotonowe o śrenicy 165mm z membraną z PolyPlas
Przetwornik wysokotonowy o średnicy 25 mm, CMMD, litowy, kopułkowy
Zalecana moc wzmacniacza: 20 – 150 W
Pasmo: 55 Hz – 22 kHz
Czułość: 91 dB
Impedancja: 8 Ω
Wymiary (H x W x D): 194 mm x 645 mm x 249 mm
Waga: 11.9 kg

JBL Studio 225C

Źródło: agencjaetna.pl

You may also like...