FuZion połączyło ze sobą kartę microSD z kartą SIM

Firma IDEMIA zaprezentowała produkt, który przyda się posiadaczom smartfonów Dual SIM. Gadżet o nazwie FuZion łączy ze sobą kartę microSD z kartą SIM.

Smartfony z funkcją Dual SIM to bardzo funkcjonalne urządzenia, dzięki którym możemy równocześnie korzystać z dwóch numerów telefonów. Przydają się szczególnie, gdy prowadzimy działalność i w naszej pracy musimy być pod telefonem. Możemy wówczas w jednym urządzeniu połączyć numer służbowy oraz prywatny, więc nie musimy nosić ze sobą dwóch telefonów.

Takie rozwiązanie ma jednak pewną wadę, gdyż większość smartfonów posiada hybrydowy slot. Oznacza to, że jeśli chcemy skorzystać z drugiej karty SIM, nie możemy wówczas używać karty microSD i odwrotnie.

Inżynierowie firmy IDEMIA opracowali jednak produkt o nazwie FuZion, który rozwiązuje ten problem. Jest to połączenie karty microSD z kartą SIM w jednym układzie. Dzięki odpowiednim złączom możemy jej używać do połączeń telefonicznych oraz instalacji aplikacji. Co istotne, produkt zaprojektowano w taki sposób, aby działał z praktycznie każdym telefonem, więc nie potrzeba do tego żadnych specjalnych wersji urządzeń.

Producent nie ujawnił na razie ceny FuZion, która będzie miała pojemność 128 GB. Ale możemy oczekiwać, że na pewno zapłacimy więcej niż za standardową kartę microSD. Produkt nie przyda się co prawda każdemu, ale niewątpliwie wiele osób będzie nim zainteresowanych.

FuZion

Źródło: Neowin.net

You may also like...