Nokia 9 PureView od dziś dostępna w USA. W Europie dopiero 1 kwietnia

Dziś oficjalną amerykańską premierę ma Nokia 9 PureView, najnowszy smartfon HMD Global. Do 11 marca będzie ją można kupić taniej aż o 100 dolarów.

Zaprezentowana kilka dni temu podczas targów MWC 2019 Nokia 9 PureView, wchodzi dziś do sprzedaży. Na razie mogą ją kupić Amerykanie, zamawiając ją m.in., ma Amazonie oraz innych sieciach handlowych.

Producent przygotował dla amerykańskich klientów bardzo atrakcyjną zniżkę. Standardowo telefon kosztuje bowiem 700 dolarów. Jednakże do 11 marca można zaoszczędzić stówkę, płacąc jedynie 600 dolarów. To bardzo dobra wiadomość, zważywszy na fakt, że obecnie za flagowe modele trzeba zapłacić co najmniej o połowę więcej.

Ze zrozumiałych powodów, nas jednak bardziej interesuje Europa. Na Starym Kontynencie nowy produkt fińskiej firmy będzie można kupić od 1 kwietnia, czyli niemal miesiąc później. Na większości europejskich rynków, będzie dostępny w cenie 650 euro. W zależności od kraju ceny mogą się jednak nieco różnić. Na przykład mieszkańcy Holandii kupią telefon za 600 euro, ale już Francuzi muszą za niego zapłacić aż 700 euro. Dodam, że w przypadku Wielkiej Brytanii zapłacimy 550 funtów, a w prezencie dostaniemy bezprzewodowe słuchawki Nokia True Wireless.

Musimy jednak pamiętać, że wyposażona w pięć kamer Nokia 9 PureView ma tylko Snapdragona 845. Według benchmarków jej wydajność jest więc znacznie niższa od flagowców z nowszym układem Qualcommu.

Nokia 9 PureView

Źródło: Theverge.com

You may also like...