Rozczarowujący benchmark Nokii 9 PureView. Nowy flagowiec nie ma szans z Galaxy S10

Nokia 9 PureView nie będzie tak mocnym smartfonem jak na to liczymy. Geekbench pokazał bowiem, że nowy sprzęt znalazł się daleko za rywalami, co jest zasługą starszego modelu procesora.

Inżynierowie fińskiej firmy HMD Global, od kilku lat pracują nad swym najnowszym flagowcem jakim jest Nokia 9 PureView. Wieli liczy na to, że nadchodzący sprzęt będzie w stanie nawiązać równorzędnej walki z telefonami konkurencyjnych producentów, ale mogą się mocno rozczarować.

Smartfon pojawił się właśnie w bazie danych benchmarka Geekbench, z której wynika, że w teście jednego rdzenia zdobył 2269 punktów. Natomiast w teście wielu rdzeni smartfon uzyskał 8793 punkty. Wynik nie jest imponujący i podobny wynik osiągnęły Galaxy Note 9, Galaxy S9 oraz LG G7 ThingQ. Wydajność na poziomie topowych modeli nie byłaby powodem do wstydu gdyby nie fakt, że są to urządzenia z zeszłego roku.

Dlaczego więc nowy smartfon wydajnością jest na poziomie starszych urządzeń rywali? Zapewne dlatego, że według benchmarka posiada zaledwie Snapdragona 845. Tegoroczne flagowce rywali będą natomiast miały Snapdragona 855, a więc układ o 25 procent wydajniejszy.

Decyzja producenta o zamontowaniu w nowym sprzęcie starszego procesora jest mocno niezrozumiała. Oczywiście nie oznacza to, że Nokia 9 PureView do niczego się nie nadaje. Zwykle jednak korzystamy z urządzeń mobilnych przez kilka lat, więc kupowanie sprzętu przestarzałego już na starcie, mija się z celem.

Nokia 9 PureView

Źródło: Phonearena.com

You may also like...