Razer Phone 3 skasowany. Razer kończy z gamingowymi smartfonami

Najnowsze doniesienia sugerują, że Razer porzuca rynek urządzeń mobilnych. Wskazuje na to skasowanie Razer Phone 3 oraz spore zwolnienia pracowników.

Kilka lat temu firma Razer postanowiła zaistnieć na rynku urządzeń mobilnych. Znany producent akcesoriów dla graczy wprowadził do sprzedaży swój pierwszy gamingowy smartfon Razer Phone.

Choć urządzenie nie odniosło oszałamiającego sukcesu, sprzedając się w liczbie zaledwie kilkudziesięciu tysięcy sztuk, Razer nie zamierzał się poddawać. Wkrótce pojawił się w sklepach Razer Phone 2. Osiągnął wprawdzie lepszy wynik od poprzednika, ale nadal nie można było tego uznać za sukces. Razer uznał chyba, że nie ma na tym polu większych szans, gdyż z doniesień wynika, że Razer Phone 3 nie trafi już do sprzedaży.

Najnowsze informacje mówią bowiem o zwolnieniu większości kadry związanej z projektowaniem sprzętu mobilnego, a także części pracowników działu marketingu. Pozostawiono jedynie kilka osób, które będą przygotowywały aktualizacje dla Razer Phone 2, ale to jedyne działania jakie będą nadal prowadzone na tym polu. Prace nad kolejną generacją gamingowego smartfona zostały wstrzymane, a więc nie będzie już nowego modelu. Z wydanego oświadczenia wynika jednak, że przedsiębiorstwo nie porzuci całkowicie tego sektora rynku. Nadal będzie go wspierać za pomocą oprogramowania i sprzętu, co zapewne dotyczy projektowania nowych akcesoriów

Na szczęście posiadacze Razer Phone 2 nie zostaną na lodzie. Razer potwierdził, że wspomniany smartfon już 27 lutego otrzyma aktualizację do systemu Android 9.0 Pie. W tym dniu pojawi się ona dla urządzenia z firmowym oprogramowaniem producenta. Operatorzy telekomunikacyjny zaczną je natomiast udostępniać od 14 marca. Posiadacze smartfona z oprogramowaniem telekomów dostaną więc aktualizację nieco później.

Razer Phone 3

Źródło: Droid-life.com

You may also like...