Huawei P9 w czterech nowych wariantach

Chińskie koncerny, które opanowały rynek smartfonów dbają o różnorodność oferty i wciąż wprowadzają do sprzedaży nowe modele. Huawei zapowiedział właśnie, że planuje aż cztery warianty swego flagowego modelu P9.

Wśród producentów smartfonów panuje moda na poszerzanie oferty swych flagowych modeli, tak aby była atrakcyjna dla różnego rodzaju odbiorców. Oprócz podstawowego modelu, mamy też często warianty okrojone, wzmocnione oraz wyposażone w większe wyświetlacze. Taką strategię chce wykorzystać również Huawei, który zapowiedział cztery warianty flagowego modelu P9.
Ubiegłoroczny model P8 pojawił się w trzech wersjach: standardowej P8 z 5,2″ ekranem, nieco okrojonej P8 Lite z 5-calowym wyświetlaczem oraz potężnej P8 Max dysponującej ekranem o przekątnej 6,8″. Firma chce powtórzyć to samo z modelem P9 z tą jednak różnicą, że tym razem będą to cztery warianty, takie jak: Huawei P9, Huawei P9 Lite, Huawei P9 Max, a także czwarta wersja, która ma być najbardziej zaawansowana z nich wszystkich.

Zobacz najtańsze smartfony

Czwarty model otrzyma wyświetlacz plasujący się rozmiarem pomiędzy standardową wersją i P9Max. Wiemy, że standardowy model ma mieć 5,2″, natomiast nie wiadomo na razie jaki ekran otrzyma P9Max, choć rozsądnie byłoby założyć, że będzie to około 6-cali. Dostanie on również więcej pamięci RAM oraz przestrzeni na pliki użytkownika, a także podwójny aparat tylny z dwoma modułami o matrycy 12 Mpix. Byłby to więc drugi smartfon Huawei z podwójnym tylnym aparatem, gdyż pierwszym tego typu urządzeniem jest Huawei Honor 6 Plus z 2014 roku.

Huawei P9 prawdopodobnie otrzyma także czytnik linii papilarnych, a co najmniej jeden z wariantów będzie napędzany procesorem Kirin 950. Natomiast wszystkie modele będą działać na Androidzie 6.0 Marshmallow.

Oficjalna prezentacja Huawei P9 odbędzie się w przyszłym miesiącu podczas Mobile World Congress 2016.

Źródło: Phonearena.com

You may also like...