Nowy wygląd Gmaila dostępny dla użytkowników Android

Google spełniło swą obietnicę, udostępniając nową wersję klienta Gmail dla użytkowników Androida. Aplikacja zyskała zupełnie nowy wygląd, a jej stylistyka jest obecnie bardziej przejrzysta.

Na początku stycznia Google ogłosiło, że szykuje spore zmiany w wyglądzie firmowej aplikacji Gmail w wersji mobilnej. Teraz amerykański koncern udostępnił użytkownikom Androida efekt swych prac.

Po zaktualizowaniu aplikacji zauważymy, że jej wygląd przeszedł sporą przemianę. Zaktualizowano m.in., Material Design, co jak widać na poniższym screenie sprawia, że aplikacja stała się teraz bardziej przejrzysta.

Programiści amerykańskiego koncernu wprowadzili także kilka drobnych zmian w zakresie dostępnych funkcji. Obecnie pod wiadomością mamy podgląd podpiętych do niego załączników. Wprowadzono również dodatkową ochronę przed phisingiem. Jeśli bowiem Google uzna, że email wygląda podejrzanie, wówczas wyświetli się odpowiednie ostrzeżenie. Oczywiście mamy także do dyspozycji inne widoki podglądu wiadomości.

To już wszystkie zmiany, które wprowadziła najnowsza aktualizacja. Jeśli chcecie z nich skorzystać, wystarczy tylko zaktualizować aplikację. Można też pobrać najnowszy Gmail bezpośrednio ze sklepu Google Play Store. Dodam, że aktualizacja dla iOS pojawi się w ciągu kilku najbliższych dni.

Gmail

Źródło: Play.google.com

You may also like...