Samsung Galaxy Buds może być groźnym grywalem dla słuchawek AirPods

Samsung zaprezentował swe najnowsze słuchawki bezprzewodowe Galaxy Buds. Produkt pojawi się w sprzedaży już 8 marca i będzie kosztował 130 dolarów.

Już od pewnego czasu mówiło się, że Samsung planuje wprowadzenie do sprzedaży słuchawek, które miałby rywalizować ze słuchawkami AirPods. Wczoraj koncern oficjalnie zaprezentował nowy produkt, który może mieć sporą szansę odebrania klientów sprzętowi firmy Apple.

Sprzęt charakteryzuje się bardzo minimalistycznym wzornictwem oraz wyprofilowanymi słuchawkami dopasowanymi do ucha. Jeśli chodzi o stronę techniczną nowego produktu, to nie musimy się martwić o jakość oferowanego dźwięku. Zadbali o to specjaliści z firmy AKG zajmującej się produkcją wysokiej klasy sprzętu audio, którzy zajęli się strojeniem przetworników.

Częstą wadą słuchawek jest całkowita izolacja użytkownika od dźwięków otoczenia. To niezbyt bezpieczne, gdyż np., jadąc na rowerze nie słyszymy nadjeżdżających samochodów. W przypadku sprzętu Samsunga takiego problemu nie ma. Eliminuje go funkcja Enhanced Ambient Sound, dzięki której do uszu użytkownika nadal docierają dźwięki otoczenia. Jeśli natomiast planujemy często rozmawiać przez telefon podczas ich noszenia, docenimy podwójny mikrofon. Jeden znajduje w środku zaś drugi na zewnątrz, dzięki czemu rozmówca wyraźnie słyszy nasz głos, bez żadnych zakłóceń spowodowanych dźwiękami otoczenia.

Dużym atutem sprzęt jest również wydajna bateria. Akumulator w słuchawkach umożliwia bowiem pracę przez maksymalnie 6 godzin. Dodatkowe siedem godzin zapewnia nam bateria umieszczona w futerale, która służy do ładowania tej ze słuchawek. Łącznie uzyskujemy więc 13 godzin pracy sprzętu.

Słuchawki Galaxy Buds na sklepowych półkach pojawi się już od 8 marca. Samsung wycenił swój sprzęt na 130 dolarów.

Galaxy Buds

Źródło: Samsung.com

You may also like...