Jolla C wyprzedana w kilka chwil

Po tym jak Windows Phone wycofał się, na rynku pozostały praktycznie tylko Android oraz iOS. Pałeczkę po platformie Microsoftu może jednak przejąć system Sailfish OS, który zyskuje coraz większą popularność.

Wczoraj miała miejsce premiera Jolla C, najnowszego smartfona wyposażonego we wspomniany Sailfish OS, system operacyjny oparty na Linuksie. Urządzenie wyprzedało się błyskawicznie.Choć do sprzedaży trafiło jedynie 1000 egzemplarzy nowego smartfona, to tak szybkie wykupienie wszystkich urządzeń oznacza, że popyt na sprzęt z Linuxem może być w przyszłości całkiem spory.

Dużą zaletą urządzenia jest niska cena, która wynosi tylko 169 euro. Oczywiście nie należy liczyć, że dostaniemy za tę kwotę super sprzęt. Smartfon posiada 5″ ekran 720p, Snapdragona 212, 8 Mpix tylną kamerę, 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci użytkowej, którą rozszerzymy kartą microSD. Całość zasilana jest przez baterię o pojemności 2500 mAh.

Producent zapewnia, że niebawem pojawi się kolejna partia urządzeń, a jeśli chcecie sobie taki smartfon kupić, to zapraszam do sklepu producenta.

Źródło: Jolla.comYou may also like...