Już nie zgubisz niczego w taksówce

Osobom często podróżującym taksówkami, po zakończonym kursie czasem zdarza się, zgubić w niej portfel, klucze, lub telefon. Odzyskanie utraconych przedmiotów stanowi później spory problem, dlatego Japończycy opracowali rozwiązanie, które zapobiegnie takim sytuacjom.

Japońska firma Kokusai Motors, zaprezentowała opracowany przez siebie system, wykrywający zagubioną własność pasażerów. Technologia stworzona we współpracy z IDEA CROSS INC., opiera się na czterech kamerach, których zadaniem jest przeczesanie wnętrza samochodu i wykrycia pozostawionych w niej rzeczy.
Trzy kamery znajdują się na suficie auta, zaś jedna w bagażniku. Fotografują wnętrze przed wejściem pasażera, a następnie robią to ponownie po dojechaniu do celu. Obrazy są później porównywane oraz analizowane i jeśli zostanie wykryty jakiś przedmiot, którego nie było zanim pasażer wszedł do taksówki, uruchomiony zostanie alarm.

Zgubione w taksówkach przedmioty, stają się coraz poważniejszym problemem. Tylko w ubiegłym roku, Tokyo Taxi Center zanotowało aż 53 346 takich przypadków.

Niektórzy pasażerowie mogą obawiać się naruszenia prywatności przez wspominany system, ale nie ma powodów do zmartwienia. Producent zapewnia, że zostanie wyposażony w mechanizmy, które będą zmazywać twarz na wykonywanych fotografiach, a więc żaden pasażer nie zostanie rozpoznany.

Na razie przeprowadzane są testy, a jeśli wszystko pójdzie dobrze, system powinien wejść do użytku już w przyszłym roku.

Źródło: Narinari.com

You may also like...