Kanadyjczycy mają pierwszy bankomat dla Bitcoinów

Po tym jak zamknięto podziemny bazar Silk Road, popularność (i wartość) Bitcoinów nieco zmalała, lecz nie na tyle by całkowicie usunąć tę wirtualną walutę z rynku. Wiele osób wciąż używa jej w transakcjach, dlatego też powstał pierwszy bankomat, który pozwala wymieniać Bitcoiny na prawdziwe pieniądze i odwrotnie.

W centrum kanadyjskiego Vancouver, w przyszłym tygodniu zostanie uruchomiony pierwszy bankomat umożliwiający wymianę Bitcoinów na kanadyjskie dolary lub kupowanie wirtualnych monet. Maszyna została skonstruowana przez amerykańską firmę Robocoin, jednak to kanadyjscy fani wirtualnej waluty są odpowiedzialni za jego instalację.

Zanim będziemy mogli wymienić pieniądze, maszyna sprawdza nasz dokument tożsamości, weryfikując jego zdjęcie porównując z naszym wyglądem. Potem możemy już dokonywać transakcji z limitem 3000 AUD dziennie.

Najpierw w ramach testów zostanie zainstalowany tylko jeden bankomat, lecz w planach są jeszcze trzy kolejne, które pojawią się w Vancouver w najbliższej przyszłości.

Źródło: Yahoo.com

You may also like...