Karty graficzne zaprojektowane do koparek Bitcoinów

Asus i Sapphire wprowadzają do na rynek nowe karty graficzne, specjalnie zaprojektowane do koparek Bitcoinów, Zcash oraz Ethereum.

Zapewne wielu z Was zauważyło, że w ostatnim czasie nastąpił ogromny wzrost cen nowych kart graficznych dla graczy. Wszystko przez kopaczy kryptowalut. Kupują je w hurtowych ilościach, by wydobywać przy ich pomocy Bitcoiny oraz inne rodzaje cyfrowego pieniądza.

Karty graficzne świetnie się do tego nadają ze względu na swoją konstrukcję. Kopacze z pięcioma takimi kartami, na wydobyciu Ethereum potrafią zarabiać nawet 5 tys. zł, miesięcznie. A to jest już całkiem niezły zarobek, który przy odpowiednich inwestycjach może być jeszcze większy.

Producenci kart graficznych zwietrzyli w tym świetny interes i wprowadzają na rynek nowe karty graficzne przeznaczone dla kopaczy. Asus zaprezentował modele Mining RX 470 (4GB GDDR5 RAM) i Mining P106 (6GB GDDR5 RAM), wyposażone w procesory AMD RX 470 i Nvidia GTX 1060. Zaprojektowano je w taki sposób, aby efektywnie wydobywać kryptowalutę, zapewniając najlepszy stosunek osiągów do ceny. Podobnie postąpił Sapphire.

Takie karty zawsze pracują 24/7, więc producent wyposażył je w wiatraki odporne na kurz, wyposażone w podwójne łożyska, które zapewniają płynne działanie. Specjalnie dostrojono także ich oprogramowanie, by zapewnić większą wydajność oraz żywotność kart. Asus twierdzi, że model Mining P106 jest aż 36% szybszy w wydobyciu kryptowaluty niż standardowa wersja tej karty.

Warto dodać, że jako iż są to karty do koparek Bitcoinów, większość modeli posiada tylko jeden port wideo DVI-D, albo nie ma go wcale. Nie nadają się więc do normalnego użytkowania, tylko do wydobywania kryptowalut.

koparek Bitcoinów

koparek Bitcoinów

koparek Bitcoinów

Źródło: Slashgear.com

You may also like...