Nietypowy kask rowerowy Fend Super oświetli drogę podczas jazdy nocą

Fend Super to najnowszy gadżet, który zainteresuje fanów rowerów. To składany kask rowerowy, który jest nie tylko wytrzymały, ale też posiada zintegrowane oświetlenie ułatwiające poruszanie się w nocy.

Amatorów przejażdżek rowerowych są na świecie miliony, więc firmy bardzo chętnie projektują dla nich różnego rodzaju gadżety. Niektóre zwiększają komfort jazdy, inne chronią jednoślad przed kradzieżą jak blokada Pedal Lock wyposażona w alarm, a jeszcze inne zwiększają bezpieczeństwo. Fend Super należy do tej ostatniej kategorii i na pewno zainteresuje wielu posiadaczy jednośladów.

Jest to bowiem nowoczesny i dość nietypowy kask rowerowy, oferujący niespotykaną w tym sprzęcie funkcjonalność. Produkt jest bardzo wytrzymały, gdyż składa się z trwałej skorupy ABS oraz absorbującej wstrząsy pianki EPS, wyścielającej wewnętrzną stronę. Ma też wbudowane 12 otworów wentylacyjnych umożliwiających cyrkulację powietrza i zapobiegających poceniu się głowy.

Składany kask rowerowy z oświetleniem

kask rowerowy

Z pozoru wygląda więc jak zwyczajny kask, lecz po bliższym przyjrzeniu się zauważamy, że konstrukcja jest składana. W typowym kasku problemem jest jego rozmiar, ponieważ po zejściu z roweru trzeba go ze sobą nosić, a zajmuje sporo miejsca. Fend Super można natomiast złożyć, co zmniejsza jego rozmiar o połowę i powoduje, że łatwiej schować go w torbie lub plecaku. Mechanizm składania zaprojektowano przy tym w taki sposób, aby zapobiec przypadkowemu złożeniu podczas jazdy.

kask rowerowy

To jeszcze nie koniec możliwości tego gadżetu, gdyż producent zintegrował z nim oświetlenie. Z przodu mamy więc białą lampę o jasności 30 lumenów, wyposażoną w trzy ustawienia poziomu jasności. Z tyłu mamy natomiast czerwone światło, w którym możemy ustawić trzy wzory migotania. Producent twierdzi, że na jednym ładowaniu oświetlenie może działać przez maksymalnie 20 godzin.

kask rowerowy

Jest to niewątpliwie bardzo użyteczne rozwiązanie, gdyż uwalnia nas od obowiązku montowania oświetlenia na rowerze. W wielu jednośladach nie jest to takie proste, a poza tym zakup lampek do dodatkowy wydatek. A mając taki kask nie musimy tego robić.

Fend Super dostępny jest w trzech rozmiarach, a wyceniono go na 69 dolarów. Zamówienia można składać na stronie Kickstartera, zaś dostawy rozpoczną się już w grudniu bieżącego roku.

Źródło

You may also like...