Keyboardio Model 01 – klawiatura inna niż wszystkie

Producenci akcesoriów oferują nam wprawdzie wiele modeli klawiatur, ale wszystkie z grubsza wyglądają tak samo. Model 01 firmy Keyboardio, to sprzęt który jest całkowicie inny i z pewnością będzie wymagał długiego przyzwyczajania się do tej nietypowej konstrukcji.

Model 01 to klawiatura wykonana z drewna, wyposażona w mechaniczne klawisze z programowanym podświetlaniem. A najbardziej niezwykłe jest w niej to, że składa się z dwóch oddzielnych modułów, dla każdej z dłoni.Na pierwszy rzut oka sprzęt może wyglądać ja efekt nadużywania grzybków halucynogennych, jednak konstruktorzy twierdzą, że wbrew pozorom taka koncepcja jest znacznie wygodniejsza, ponieważ dłonie wygodnie spoczywają na obudowie klawiatury, a ich pozycja jest znacznie bardziej naturalna niż w przypadku standardowych konstrukcji. Dzięki pogrupowaniu liter w klawisze, ponoć jest znacznie łatwiej do nich sięgnąć.

Trudno w to uwierzyć, ale pewnie musielibyśmy się sami o tym przekonać, by ocenić prawdziwość zapewnień konstruktorów. W każdym razie pewne jest to, że do Model 01 trzeba by się dość długo przyzwyczajać.

Internauci uważają jednak, że Model 01 to świetny pomysł, ponieważ wsparli go kwotą niemal 330 tysięcy co pozwoli twórcom uruchomić seryjną produkcję tego akcesorium. Jego cena wyniesie 299 dolarów, a do sprzedaży trafi w przyszłym roku.

Źródło: Kickstarter.com

You may also like...