KFConsole: pecet z podgrzewaczem do kurczaków

KFC znowu zaskakuje nas nietypowym gadżetem. Firma zaprezentowała produkt o nazwie KFConsole, który zapewni rozrywkę oraz podgrzeje nam kurczaka.

KFC znamy głównie jako popularną sieć fast food serwującą kurczaki pod różną postacią. Nie każdy jednak wie, że firmie nie są obce technologiczne nowinki. Parę lat temu przedsiębiorstwo zaprezentowało własny budżetowy smartfon opracowany wspólnie z Huawei. Wprowadziło też do użytku oryginalny system płatności umożliwiający uiszczenie opłaty za posiłek za pomocą uśmiechu.

Teraz sieć przygotowała kolejny gadżet o nazwie KFConsole, o którym mieliśmy już okazję usłyszeć latem bieżącego roku. Wbrew temu co sugeruje nazwa produktu, nie jest to konsola mogąca rywalizować z PlayStation 5 lub Xbox Series X/S. W rzeczywistości jest to obudowa do peceta opracowana przez firmę Cooler Master, która w nietypowy sposób zarządza ciepłem generowanym przez podzespoły.

KFConsole

Każdy gracz wie, że typowy pecet wytwarza ogromne ilości ciepła, które wiatraki odprowadzają z obudowy. Zwykle jest marnowane, ale KFC postanowiło je wykorzystać do podgrzewania kurczaków. W obudowie zainstalowano bowiem specjalną szufladę, która wykorzystuje ciepło z procesora i karty graficznej do utrzymania ciepła naszego posiłku. Dzięki temu gdy ulubiona gra wciągnie nas tak bardzo, że zapomnimy o kolacji, zawsze będziemy mieli pod ręką ciepłą przekąskę.

KFConsole

Warto tu nadmienić, że powyższy gadżet nie jest żartem, lecz prawdziwym produktem. Wyposażono go w procesor Core i9-9980HK oraz dwa 1 TB dyski SSD od Seagate SSD. Zainstalowano tu również wymienne GPU o dużej wydajności, które pozwala wyciągnąć w grach 240 kl/s i oferuje rozdzielczość 4K.

KFConsole

KFC na razie nie informuje kiedy KFConsole trafi do sprzedaży, ale prędzej czy później sprzęt trafi do sklepów.

Źródło

You may also like...