Kia zrewolucjonizuje słuchanie muzyki w aucie

Koreański koncern Kia stworzył nową technologię, która zrewolucjonizuje słuchanie muzyki w samochodzie. Każdy pasażer będzie mógł słuchać tego co lubi, bez konieczności zakładania słuchawek.

Podróżując samochodem wraz z rodziną lub przyjaciółmi, jesteśmy z reguły skazani na repertuar muzyczny, który lubi kierowca. Oczywiście można użyć słuchawek, lecz podłączenie kilku egzemplarzy dla każdego z pasażera, nie w każdym aucie jest możliwe. Nie jest to również zbyt wygodne.

Inżynierowie firmy Kia opracowali jednak technologię, dzięki której każdy pasażer auta będzie mógł słuchać własnej muzyki i to bez potrzeby korzystania ze słuchawek. Technologia nazywa się SSZ (Oddzielna Strefa Dźwięku) i dzięki niej każdy pasażer dostanie własny kanał audio, który pozwoli nie tylko słuchać muzyki, ale też prowadzić rozmowy telefoniczne. SSZ pozwala bowiem stworzyć i kontrolować pole akustyczne służące do izolowania dźwięku. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu, wbudowany w samochód system głośników, będzie działał na podobieństwo obecnie stosowanych systemów redukcji hałasu.

Innymi słowy każdy z pasażerów będzie mógł podłączyć swój smartfon i słuchać własnej muzyki. System natomiast wyciszy pozostałe dźwięki rozlegające się wokół fotela, a więc pasażerowie nie będą sobie wzajemnie przeszkadzać. Tak samo izolowane będą rozmowy telefoniczne realizowane za pomocą zestawu głośnomówiącego. Technologia pozwoli więc wyeliminować niepożądane dźwięku, zachowując je natomiast w przypadku kierowcy.

Kia eksperymentuje z technologią SSZ już od 2014 roku. Firma uważa jednak, że jest ona już na tyle dopracowana, że najdalej za dwa lata powinna trafić do nowych modeli samochodów. A jak to wszystko działa, objaśnia poniższe wideo.

kia

Źródło: Kianewscenter.com

You may also like...