Kieszonkowy zapachomat uchroni nas przed wstydem

Japońscy inżynierowie opracowali zapachomat, który przyda się w gorące letnie dni. Produkt o nazwie Tanita ES-100 potrafi wykryć, czy nie emitujemy nieprzyjemnego zapachu.

Lato ma to do siebie, że powoduje iż zaczynamy się nadmiernie pocić, a to z kolei sprawia, że niektórzy emitują wokół siebie barierę zapachową. Wejście w jej pole rażenia może skończyć się niemiło. Dlatego Japończycy opracowali kieszonkowy zapachomat o nazwie Tanita ES-100, który ostrzeże użytkownika, gdy zacznie brzydko pachnieć.

Produkt jest kompaktowym urządzeniem z wyglądu bardzo przypominającym alkomat. Nie wykrywa jednak alkoholu w wydychanym powietrzu, lecz mierzy poziom naszego odoru. Wystarczy tylko zbliżyć urządzenie do ciała, a po 10 sekundach powie nam czy wszystko w porządku, czy też zaczynamy emitować zapach mogący powalić słonia. Urządzenie wyświetli na ekranie wynik w skali od 0 do 10, który określa jego poziom.

Co ciekawe, Tanita ES-100 potrafi nie tylko wykryć stężenie zapachu potu produkowanego przez nasze ciało. Powie nam też, czy nie używamy zbyt dużo wody po goleniu, której nadmiar również może być nieprzyjemny dla osób postronnych.

Sensor wbudowany w urządzenie wystarcza na dokonanie 2000 pomiarów, a następnie trzema go wymienić. Gadżet dostępny jest na stronie producenta w cenie 125 dolarów. Tam też znajdziecie więcej szczegółów na temat jego działania.

zapachomat

zapachomat

Źródło: Tanita.co.jp

You may also like...