Kindle Paperwhite z ekranem o wyższej rozdzielczości

Miłośnicy literatury, którzy zgodnie z duchem czasu przestawili się już na ebooki, już na początku przyszłego roku, będą mogli kupić najnowszą generację popularnego czytnika ebooków Kindle Paperwhite, wyposażonego w podświetlany wyświetlacz ułatwiający czytanie w kiepskich warunkach oświetleniowych.

Amazon potwierdził, że pracuje nad jego następcą, który zostanie mocno ulepszony w stosunku do obecnie sprzedawanego modelu. Czytnik otrzyma bowiem nowy wyświetlacz o wyższej rozdzielczości oraz gęstości pikseli 330 PPI, co przełoży się na lepszą jakość obrazu. Co więcej, ekran będzie obecnie chroniony matowym szkłem, a mimo to nie tylko nie wzrośnie waga całego urządzenia, a nawet zmniejszy się odrobinę. Zaletą czytnika jest także czujnik zewnętrznego oświetlenia, który automatycznie dopasuje jasność podświetlenia ekranu do natężenia światła.

Nie powinniśmy natomiast liczyć na nowe oprogramowanie, ponieważ tego elementu Amazon nie zamierza ruszać, aczkolwiek zaimplementuje w nim własne czcionki, co powinno ułatwić czytanie.

Cena i dokładna data premiery nowej wersji Kindle Papewhite nie są na razie znane.

Źródło: Amazon.com

You may also like...