Kingston IronKey Vault Privacy 50 skutecznie zabezpieczy dane przed kradzieżą

Kingston zaprezentowało przenośny skarbiec na ważne dane Kingston IronKey Vault Privacy 50. Urządzenie skutecznie ochroni je przed kradzieżą, stosując zaawansowany system zabezpieczeń.

Dane bywają często droższe niż złoto, więc często stają się celem kradzieży. Nie chodzi tu tylko o nasze hasła do kont bankowych, ale też ważne dokumenty, pomysły na nowe technologie itp. Warto więc odpowiednio je zabezpieczyć, gdyż strata może być bardzo bolesna.

Istnieje dużo rozwiązań chroniących dane, a jednym z najnowszych jest Kingston IronKey Vault Privacy 50 Encrypted USB. To skarbiec w formie pendrive’a, który posiada kilka rodzajów zabezpieczeń, chroniących zapisane na nim informacje.

Kingston IronKey Vault Privacy 50 bezpiecznym sposobem przechowywania danych

Pendrive posiada 256-bitowy system szyfrowania danych AES w trybie XTA. Wyposażono go również w zabezpieczenia przed atakami BadUSB i Brute Force, a ponadto urządzenie jest zgodne z TAA. Producent deklaruje, że skarbiec jest zdecydowanie bezpieczniejszym sposobem ochrony danych niż dyski w chmurze.

Oferuje bowiem wiele opcji hasła, w tym tryby Complex i Passphrase. Pierwszy umożliwia generowanie hasła o długości do 16 znaków, przy użyciu trzech z czterech zestawów znaków. Z kolei tryb Passphrase przeznaczony jest dla kodów PIN lub fraz o długości do 64 znaków.

Możemy także ustawić hasło administratora, użytkownika oraz jednorazowe hasło odzyskiwania. Ułatwi ono odzyskanie zapisanych danych, w przypadku gdybyśmy zapomnieli hasła. Oczywiście hasła też odpowiednio zabezpieczono. Gdy hasło odzyskiwania lub użytkownika zostanie niepoprawnie wprowadzone 10 razy, użytkownik będzie zablokowany. Z kolei 10 nieudanych prób wpisania w przypadku hasła administratora, spowoduje automatyczne skasowanie dysku.

Jest też bardzo użyteczny tryb Read-Only, który chroni przed atakiem malware. We wspomnianym trybie niemożliwe jest zapisanie na nośniku jakichkolwiek danych, więc nie da się wykorzystać go do infekcji systemu złośliwym oprogramowaniem. Jest również wodoodporny i może pracować w temperaturach od -20 do 85 stopni Celsjusza.

Gadżet o wymiarach 77.9 x 21.9 x 12 mm można kupić w rozmiarze od 8 GB do 256 GB i posiada interfejs USB 3.2 Gen 1. Maksymalny transfer danych odczytu i zapisu wynosi odpowiednio 250 Mbps oraz 150 Mbps.

Sprzęt jest dostępny w cenie od 51,99 dolarów za wersję o pojemności 8 GB, a obejmuje go 5-letnia gwarancja producenta.

Kingston IronKey Vault

Źródło

You may also like...