Kirin 1020 najwydajniejszym procesorem Huawei

Huawei zapowiedział nowy model procesora do smartfonów. Kirin 1020 będzie układem o dwukrotnie wyższej wydajności od poprzednika. Oprócz tego dostanie również modem 5G.

Huawei jest jedną z niewielu firm, która sama produkuje procesory dla swych urządzeń mobilnych. Jego układy z rodziny Kirin są nie tylko wydajne, ale też wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak dedykowana jednostka dla sztucznej inteligencji.

Chiński koncern poinformował właśnie, że pracuje nad kolejnym układem, który będzie następcą modelu Kirin 970. Procesor nazywa się Kirin 1020 i ma być nie tylko dwukrotnie wydajniejszy od poprzednika, ale też zostanie wyposażony w modem 5G. Jest to więc przyszłościowy układ, który zapewni możliwość korzystania z najnowszego standardu bezprzewodowego internetu.

Oprócz większej wydajności, koncern zamierza również zaimplementować w nowym układzie lepszą i bardziej wydajną jednostkę NPU. To procesor stworzony do obsługi sieci neuronowych, który zajmuje się obsługą zadań przeznaczonych dla sztucznej inteligencji.

Póki co nie wiadomo w jakich smartfonach Kirin 1020 znajdzie zastosowanie, ale pojawią się one nie wcześniej jak w jesienią przyszłego roku. Możliwe, że w pierwszym rzędzie dostaną je flagowe modele, takie jak Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro.

Kirin 1020

Źródło: Anzhuo.cn

You may also like...