Aplikacja Google Measure zmierzy nam każdy obiekt

Wkrótce do bogatej listy funkcji naszych smartfonów, dołączy jeszcze taśma miernicza. Google udostępniło właśnie aplikację Google Measure, która zmierzy nam wszystko.

Funkcja połączeń głosowych obecna w naszych smartfonach, zaczyna schodzić na coraz dalszy plan. Urządzenia te wzbogacane są bowiem o coraz więcej możliwości, a jedną z najnowszych jest taśma miernicza.

Google na smartfony z Tango udostępniło właśnie najnowszą aplikację o nazwie Google Measure. Program przeznaczony na sprzęt wspierający technologię ARCore, jest cyfrową i niezwykle funkcjonalną taśmą mierniczą. Program bazuje na technologii rzeczywistości rozszerzonej i potrafi zmierzyć wymiary praktycznie dowolnego obiektu, na który skierujemy obiektyw kamery.

Aplikacja nie będzie możne tak precyzyjna w swych pomiarach jak standardowa taśma miernicza, ale w wielu przypadkach może być bardzo przydatna. Jeśli chcecie, możecie samodzielnie ją wypróbować, gdyż dostępna jest w sklepie Google Play Store.

Musimy jedna pamiętać, że działa ona tylko na urządzeniach wspierających technologię ARCore, np. Samsungu Galaxy S9 (sprawdź aktualne oferty).

Google Measure

Źródło: Phonearena.com

You may also like...