Kobieta straciła wzrok przez gry mobilne

21-letnia Wu Xiaojing jest przykładem na to, że zbyt długie granie jest niebezpieczne dla zdrowia. Kobieta częściowo utraciła wzrok przez gry mobilne.

Rodzice często ostrzegają swe dzieci, by zbyt długo nie siedziały przed monitorami lub ekranami smartfonów, gdyż mogą stracić przez to wzrok. Młodzież takie rady zwykle lekceważy, ale może warto wziąć je pod uwagę, gdyż zawierają sporo prawdy.

W przeszłości zdarzało się już, że wielogodzinne, a często wielodniowe sesje przy ulubionej grze, kończyły się zgonem. Tym razem zdarzenie wprawdzie nie skończyło się śmiercią, lecz częściową utratą wzroku. Media donoszą o 21-letniej Wu Xiaojing, która nadmiernie często bawiła się popularną grą mobilną Honour of Kings.

Pewnego razu spędziła z telefonem w dłoni praktycznie cały dzień, gdy nagle straciła widzenie w prawym oku. Po wizytach w kilku szpitalach zdiagnozowano w nim, okluzję tętnicy siatkówki. Jest to choroba związana z podeszłym wiekiem (innymi słowy oczy się jej nadmiernie zużyły) i może prowadzić do całkowitej utraty wzroku.

Kobieta wyjaśniła dziennikarzom, że nie pracuje, więc zwykle wstaje o 6.00 rano, spożywa śniadanie i do 16.00 gra na swym smartfonie. Potem kolejny posiłek, mała drzemka, a następnie kontynuuje granie do godziny 1.00 lub 2.00 nad ranem. Rodzice ostrzegali ją, że może oślepnąć, ale oczywiście puszczała je mimo uszu, a teraz ma nauczkę.

gry mobilne

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...