Zbliża się koniec sieciowego trybu Gran Turismo 6

Jeszcze tylko do 28 marca posiadacze Gran Turismo 6, będą mogli grać w sieci. Sony poinformowało, że po tym dniu sieciowe usługi zostaną oficjalnie wyłączone.

Wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć, a dotyczy to również gier wideo. Po kilku latach od premiery popularność tytułów słabnie, więc producenci wyłączają serwery obsługujące tryby sieciowe.

To samo wkrótce czeka także popularną niegdyś grę Gran Turismo 6, którą na PlayStation 3 wydano w 2013 roku. Sony ogłosiło właśnie, że 28 marca definitywnie wyłączy serwery obsługujące sieciowe opcje tej produkcji. Przy okazji zostanie zakończona także dystrybucja wszystkich wydanych do niej DLC. Jeśli więc planujecie jeszcze jakieś pobrać, bo np. zmienialiście dysk w konsoli, to lepiej zrobić to szybko. Możliwość ta zniknie bowiem już 31 stycznia przyszłego roku.

Oczywiście DLC nadal będzie można używać w trybie offline. Sama gra także będzie działać w trybie single-player, ale jeśli chcemy pościgać się z kolegą z innego miasta, będzie to już niemożliwe.

Sony poinformowało również, że 28 marca zakończy się dystrybucja aplikacji GT6 Track Path Editor na Androida oraz iOS. Po tym dniu nie da się już przenieść do gry danych stworzonych przy jej pomocy.

Jeśli więc chcecie nadal bawić się Gran Turismo, to pora przesiąść się na PlayStation 4, którą w polskich sklepach kupicie poniżej 900 zł. A do niej należy dokupić Gran Turismo Sport.

Gran Turismo 6

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...