Kodak zapowiedział własną kryptowalutę

Firmę Kodak znamy przede wszystkim z produkcji niezłego sprzętu fotograficznego. Teraz jednak będzie o niej głośno z zupełnie nowego powodu, gdyż producent zapowiedział własną kryptowalutę.

Japoński Kodak, to przedsiębiorstwo, które od wielu lat zajmuje się produkcją aparatów fotograficznych, kamer wideo oraz różnego rodzaju osprzętu. Wzrost popularności smartfonów sprawił jednak, że obecnie mało kto kupuje aparat lub kamerę, więc firmy muszą się ratować przed bankructwem wkraczając na zupełnie nowe pola.

Kodak zamierza zaistnieć na rynku cyfrowego pieniądza i poinformował właśnie, że wkrótce wprowadzi na rynek własną kryptowalutę, którą opracuje wspólnie z firmą Wenn Digital. Nazywa się KodakCoin i będzie częścią nowego systemu płatności o nazwie KodakOne przeznaczonego dla fotografów. Nowa platforma umożliwi wygodne kupowanie licencji na zdjęcia, zaś ich autorzy zyskają możliwość szybkiego i bezpiecznego odbierania płatności.

Na razie firma zapowiedziała jedynie plany uruchomienia kryptowaluty, ale nie wiadomo dokładnie kiedy wprowadzi ją do użytku.

Kodak

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...