Uber powraca co korzeni. Taksówki zamawiane będą telefonicznie

Uber chce wprowadzić dla swych klientów nową możliwość zamawiania przejazdu. Będzie się to robiło za pomocą połączenia telefonicznego, jak w przypadku zwykłych taksówek.

Wiele lat temu, gdy nie było jeszcze smartfonów, taksówki zamawialiśmy w jedyny dostępny sposób. Dzwoniliśmy na centralę podając adres, zaś dyspozytor wysyłał pojazd na miejsce. Pojawienie się na rynku firm takich jak Uber całkowicie to zmieniło. Nie trzeba wykonywać połączeń głosowych, gdyż zastąpiła je aplikacja mobilna. Dzięki niej można znacznie dokładniej określić naszą lokalizację, więc kierowca ma mniej problemów z dotarciem na miejsce. Widzimy też czas pozostały do jego przyjazdu, a także trasę jaką pokonuje.

Taki sposób jest wygodniejszy, ale nie dla każdego, ponieważ wiele osób wciąż używa zwykłych telefonów komórkowych. Nie mogą więc korzystać z firm podwózkowych, które swą działalność opierają na aplikacjach mobilnych. Jest to jednak zbyt duża rzesza klientów, aby można ją było zignorować. Uber planuje więc powrócić do korzeni branży taksówkarskiej, umożliwiając zamawianie kursów w tradycyjny sposób, czyli przez telefon.

Gdy klient połączy się z operatorem, powie mu gdzie ma przyjechać auto oraz poinformuje w jaki sposób chce zapłacić za kurs. Następnie otrzyma SMS’a zawierającego nazwisko kierowcy, numer rejestracyjny pojazdu oraz czas przybycia.

Taka forma zamawiania taksówki pozostanie bezpłatna, choć oczywiście trzeba liczyć się z opłatami za telefon. Na tę chwilę testy nowego pomysłu odbywają się w Arizonie, ale jeśli się sprawdzi, Uber z pewnością wprowadzi ją także na pozostałych rynkach. Dzięki temu zyska bowiem wielu nowych klientów.

Uber

Źródło

You may also like...