Kolejne słuchawki Apple będą miały procesor z iPhone’a 11

Według najnowszych przecieków, Apple wyposaży swe najnowsze słuchawki AirPods Studio w procesor U1. To układ znany z iPhone’a 11, wykorzystujący technologię Ultra Wideband.

Apple dotychczas samodzielnie produkowało jedynie słuchawki douszne, ale teraz firma pracuje nad zupełnie nowym modelem nausznym o nazwie AirPods Studio. Przecieki sugerują iż będą to słuchawki przewodowe, natomiast z zaprezentowanych zdjęć wynika, że ich nauszniki mają kształt owalny.

Najnowsze wieści na temat słuchawek dostarcza nam źródło przecieków o pseudonimie @L0vetodream. Według niego, słuchawki otrzymają procesor U1, którego doskonale znamy z ubiegłorocznego iPhone’a 11. Układ dostarcza smartfonowi technologię Ultra Wideband, która zapewnia większą precyzję w porównaniu do technologii Bluetooth.

Sprzęt otrzyma także ciekawe technologie podnoszące komfort ich eksploatacji. Jedną z nich będzie system określający pozycję słuchawek na głowie użytkownika. Oznacza to, że nie trzeba już będzie ręcznie sprawdzać która słuchawka jest lewa, a która prawa, aby kanały dźwięku nie były odwrócone. Sprzęt za pomocą sensorów samodzielnie określi w jaki sposób je założyliśmy i odpowiednio dopasuje kanały transmitowanego dźwięku.

Słuchawki zapowiadają się więc bardzo ciekawie, ale w tej chwili nie wiadomo na pewno kiedy Apple zdecyduje się zaprezentować je światu. Niewykluczone, że będziemy mogli je zobaczyć jeszcze w tym roku, albo przynajmniej poznamy więcej informacji na ich temat.

AirPods Studio

Źródło

You may also like...