Poważny bug zablokował aktualizacje OnePlus 5 i 5T

OnePlus wyjaśniło dlaczego posiadacze modeli OnePlus 5 i 5T od kilku miesięcy nie dostają aktualizacji. Powodem jest poważny bug, który uniemożliwia ich dystrybucję.

Firma OnePlus zawsze szczyciła się tym, że jej smartfony otrzymują regularne aktualizacje systemowe, czym zapewniała sobie przewagę nad rywalami. Nie zawsze jest jednak tak różowo. Czasem producent potrafi mocno dać w tej kwestii ciała, a użytkownicy muszą długo czekać na poprawki.

Tak właśnie stało się w przypadku modeli OnePlus 5 i 5T, które od mają bieżącego roku i premiery Androida 10, nie dostały żadnych nowych poprawek. Smartfony wprowadzone na rynek w 2017 roku nie są jeszcze na tyle stare, by producent je porzucił, więc brak aktualizacji jest mocno zastanawiający.

Co gorsza producent nabrał wody w usta i do tej pory nie dostarczył swym klientom żadnego racjonalnego wyjaśnienia dotyczącego braku aktualizacji. Teraz jednak zaskoczył użytkowników przerywając ciszę i zdradzając dlaczego nie dostarcza tym smartfonom poprawek.

Okazuje się, że przyczyną braku aktualizacji jest poważny bug w ostatniej wersji oprogramowania tych modeli, wpływający na moduł komunikacji. Nawet po wymianie informacji z telekomami, producent nadal nie ma pojęcia jak go naprawić. W związku z tym nie był w stanie dostarczyć wspomnianym smartfonom stabilnych aktualizacji systemowych.

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że firma dotychczas milczała, nie powiadamiając użytkowników o całej sytuacji. Producent twierdzi, że nie robił tego gdyż nie miał pojęcia jak naprawić usterkę. Przyznaje jednak, że mógł to załatwić w dużo lepszy sposób.

OnePlus 5

Źródło

You may also like...