Składany smartfon Xiaomi przypomina Galaxy Z Fold

Xiaomi pokazało kolejny już patent na składany smartfon. Produkt chińskiej firmy z wyglądu bardzo przypomina Samsunga Galaxy Z Fold.

W zeszłym roku Xiaomi zaprezentowało własny prototyp składanego smartfona, lecz dotąd nie udało się wprowadzić go na rynek. Widać jednak, że chińska firma pracuje nad takim sprzętem, czego przykładem jest najnowszy patent. Przedstawia składany smartfon z dwoma składanymi ekranami, który z wyglądu bardzo przypomina Samsunga Z Fold.

Dzięki witrynie LetsGoDigital możemy nieco bliżej przyjrzeć się nowej konstrukcji. Na grafikach oraz szkicach producenta widać, że urządzenie posiada przednią kamerę skrytą za wyświetlaczem. Po jego rozłożeniu widać również, że wyposażono je w dwa wyświetlacze: jeden wewnętrzny o dużej powierzchni oraz drugi nieco mniejszy zewnętrzny.

składany smartfon

Wewnętrzny ekran jest bardzo duży i posiada mechanizm składania z dwoma wyświetlaczami. Technicznie rzecz biorąc ma więc trzy obszary ekranu, z których pierwszy umieszczono po przeciwnej stronie ekranu zewnętrznego. Ciekawie wygląda natomiast kwestia aparatów. Ponieważ tylny panel w całości składa się z dużego wyświetlacza, więc jedynym aparatem jest tutaj kamera do selfie, która po rozłożeniu przekształca się w tylny aparat.

składany smartfon

Patent pokazuje nam jedynie zewnętrzny wygląd nowego sprzętu. Nie mówi natomiast nic na temat specyfikacji tego urządzenia, więc trudno powiedzieć cokolwiek o rozdzielczości ekranów czy też procesorze. Nie wiadomo w ogóle czy dane nam będzie poznać te informacje, gdyż nie ma pewności, że Xiaomi wprowadzi taki sprzęt na rynek.

Źródło

You may also like...