Galaxy S8 jednak z 8 GB RAM?

Najnowsze doniesienia z Chin sugerują, że najnowszy Samsung Galaxy S8 może jednak zostać wyposażony w 8 GB pamięci RAM. Jeśli okaże się to prawdą, będzie to pierwszy smartfon z taką ilością pamięci.

W ostatnim czasie pojemność pamięci instalowanej w smartfonach, znacznie się zwiększyła. Jeszcze do niedawna wystarczało jej zaledwie 1 GB, jednak obecnie standardem stało się 4 GB. Tymczasem zapowiadane są już modele z 6 GB RAM, a także 8 GB.Już od pewnego czasu mówi się, że nadchodzący Galaxy S8 może zostać wyposażony w 8 GB RAM, co byłoby logiczne, gdyż Samsung niedawno zaprezentował nowe układy pamięci o takiej właśnie pojemności. Do tej pory nic nie wskazywało na to, że producent zdecyduje się na taki krok, lecz kolejne wieści z Chin sugerują, że jest to całkiem prawdopodobne.

Najnowszy raport wskazuje, że Galaxy S8 będzie mieć 8 GB RAM i zostanie wyposażony w firmową pamięć producenta. Jeśli okaże się to prawdą, wówczas będzie to pierwszy smartfon z taką ilością RAM’u zainstalowaną na pokładzie.Przy okazji dowiedzieliśmy się, że Galaxy S8 będzie posiadać pamięć flash UFS 2.1, która jest znacznie szybsza od dotychczas stosowanej, co powinno zdecydowanie poprawić płynność działania aplikacji. Szczególnie w przypadku wielozadaniowości.

Samsung na razie nie potwierdza żadnych plotek dotyczących Galaxy S8, a specyfikację nowego modelu poznamy prawdopodobnie w kwietniu, podczas konferencji, na której zostanie zaprezentowany.

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...