Kompaktowy kijek do selfie od Huawei pomoże robić autoportrety

Waga nie jest jedynym produktem Huawei wprowadzonym właśnie na rynek. Chiński koncern oferuje również wielofunkcyjny kijek do selfie o nazwie Huawei Tripod Selfie Stick Pro.

Fani robienia selfie bardzo często muszą korzystać z tzw. kijków do selfie, umożliwiających wykonanie zdjęcia z dalszej odległości. W ten sposób mogą objąć w kadrze nie tylko siebie, ale też jakiś ciekawy obiekt, na którego tle chcą się sfotografować. Rynek takich gadżetów jest niezwykle bogaty, jednak zawsze znajdzie się na nim miejsce dla kolejnego modelu.

Huawei Tripod Selfie Stick Pro ułatwi robienie zdjęć

Huawei zaprezentowało właśnie swój najnowszy kijek o nazwie Huawei Tripod Selfie Stick Pro. Produkt charakteryzuje się nie tylko nowoczesnym wzornictwem, ale też dużą funkcjonalnością. Waży bowiem jedynie 150 gramów i po złożeniu mierzy 172,6 mm, a więc jest bardzo lekki i poręczny, co ułatwia trzymanie go w dłoni oraz operowanie nim.

Jedną z zalet gadżetu jest łatwość sparowania go ze smartfonem. Wystarczy zbliżyć kijek do telefonu, a ten go wykryje i połączy się z nim za pomocą jednego kliknięcia. Jest to również pierwszy kijek tego producenta wyposażony w funkcję lokalizacji. Jeśli nie pamiętamy gdzie go odłożyliśmy, wystarczy tylko uruchomić na smartfonie dedykowaną aplikację, a następnie aktywować funkcję lokalizacji kijka. Możemy też włączyć w nim sygnał dźwiękowy, co ułatwi odnalezienie.

Co ważne, funkcja działa nie tylko na krótkim dystansie, ale też na dalszą odległość. Gdybyśmy więc przypadkiem zostawili kijek w kawiarni lub autobusie, to możemy go znaleźć za pomocą technologii sieciowej Huawei. Wówczas urządzenia producenta anonimowo prześlą lokalizację kijka, co pomoże użytkownikowi go odzyskać. Lokalizacja przesyłana jest za pomocą dwukierunkowego szyfrowania, a więc tylko użytkownik wie gdzie znajduje się jego kijek. Jeśli natomiast telefon w pobliżu wykryje obcy kijek, wówczas system wyśle powiadomienie i odtworzy dzwonek, aby pomóc użytkownikowi go znaleźć.

Jako że Huawei Tripod Selfie Stick Pro ma wbudowany statyw, posiada również funkcję zdalnego sterowania jego funkcjami z odległości 10 m. Możemy w ten sposób włączyć nagrywanie, przybliżyć obraz, a także przełączyć się pomiędzy przednią i tylną kamerę telefonu. Możemy też nagrać krótkie wideo lub też pokaz slajdów.

Gadżet dostępny jest w Chinach, a w przeliczeniu kosztuje 82 zł.

Tripod Selfie Stick Pro
Źródło: Huawei

Źródło

You may also like...