Kontrola rodzicielska w smartfonach Samsunga

Kontrola rodzicielska dostępna jest już w wielu urządzeniach z dostępem do internetu. Teraz pojawiła się również w smartfonach Samsunga, wyposażonych w platformę Android.

Każdy smartfon używany przez dzieci, posiada dostęp do internetu. Rodzi to poważny problem dla rodziców. Dziecko jest jeszcze zbyt młode i nie zdaje sobie sprawy jakie zagrożenia mogą na niego czyhać w sieci. Rodzic chciałby więc monitorować sprzęt używany przez jego pociechy.

Dzięki Samsungowi może to z łatwością zrobić, gdyż koreański gigant udostępnił w Google Play Store, specjalną aplikację o nazwie Marshmallow. Nie ma ona jednak nic wspólnego z jedną z wersji Androida. Jest bowiem narzędziem z funkcją kontroli rodzicielskiej, pozwalającym monitorować sprzęt mobilny używany przez dziecko.

Marshmallow pozwala rodzicom stworzyć plan użytkowania smartfona, wyznaczając dziecku specjalne cele, związane m.in., z czasem korzystania ze sprzętu, długością rozmów itp., których osiągnięcie będzie nagradzane. Wypełniając cele, będzie zdobywać punkty i tracić je, gdy pominie wyznaczone mu zadania. Jeśli uda mu się zebrać odpowiednią liczbę punktów, jego rodzic będzie mógł je wymienić na kartę podarunkową w jednym ze sklepów.

Kontrola dziecka odbywa się więc głównie poprzez zabawę, nie jest przy tym nachalna, a przy okazji uczy dziecka odpowiedzialnego korzystania ze sprzętu mobilnego.

Aplikacja mobilna Marshmallow dostępna jest na praktycznie wszystkie modele smartfonów Samsunga, jednakże działa tylko na sprzęcie tej firmy. Pobierzecie ją z Google Play Store.

Kontrola rodzicielska

Źródło: Google.com

You may also like...