T-Mobile planuje smartfon z długą gwarancją

Amerykański operator T-Mobile nie chce być dłużej wyłącznie dostawcą usług telekomunikacyjnych. Planuje ponoć stworzyć własny smartfon, który będzie oferowany z dożywotnią gwarancją i darmowym ubezpieczeniem.

T-Mobile nie jest największym operatorem telekomunikacyjnym w Stanach Zjednoczonych, ale być może wkrótce pozycja firmy znacznie wzrośnie. Z najnowszych doniesień wynika bowiem, że ma plan, który pozwoli jej to zrealizować.

Operator nie chce być dłużej wyłącznie dostawcą usług telekomunikacyjnych, dlatego zamierza opracować własny smartfon. Szczegóły techniczne nowego modelu naturalnie nie są jeszcze znane.

Nieoficjalnie mówi się, że będzie to telefon, który zaoferuje klientom wszystkie funkcje, jakie posiadają obecnie sprzedawane topowe modele smartfonów dostępne w przedziale 650-800 dolarów. Ten model ma jednak mieć znacznie bardziej atrakcyjną cenę.

Dodatkową jego zaletą będzie dożywotnia gwarancja oraz darmowe ubezpieczenie od ewentualnych zniszczeń spowodowanych przez użytkownika. To bardzo ciekawa propozycja, gdyż obecnie smartfony sprzedawane na rynku europejskim, objęte są tylko 2-letnim okresem gwarancyjnym. A gwarancja nie obejmuje uszkodzeń mechanicznych.

Oczywiście obecnie producenci oferują przedłużoną gwarancję na swój sprzęt. Wiąże się to jednak ze sporymi kosztami, podobnie jak w przypadku ubezpieczenia, które jest opcjonalne i dodatkowo płatne. Jeśli więc gwarancja byłaby dożywotnia, zaś ubezpieczenie darmowe, to wielu klientów chętnie kupiłoby taki sprzęt. Tym bardziej, że nie byłoby żadnej czasowej umowy, więc klient mógłby go w dowolnej chwili zwrócić, bez konieczności płacenia kar finansowych.

Nowy telefon miałby trafić do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku. Nie wiadomo na razie jaki posiadać będzie system, ale bardzo prawdopodobny jest Android.

smartfon

Źródło: Phonearena.com

You may also like...