Kosiarka do trawy – uruchamiasz i zapominasz

Lato już prawie w pełni, w naszych ogrodach zaczyna rosnąć trawa, którą trzeba będzie ścinać. To zajęcie bardzo nudne, więc jeśli nie lubicie się nudzić, to studenci z LeCroy Career Technical Center mają coś, co może temu zaradzić.

Grupa studentów w ramach krajowego konkursu budowy robotów, skonstruowała mechaniczną kosiarkę do trawy, która samodzielnie zajmuje się pracą i nie wymaga obecności człowieka. Maszynę skonstruowaną na bazie podwozia od elektrycznego wózka inwalidzkiego, wyposażono w komputer na chipie Arduino oraz szereg czujników i to właśnie one odpowiadają za działanie sprzętu.

Najpierw Trevor Moon oraz Chase Minor, konstruktorzy tej kosiarki, rozebrali wózek, demontując z niego podwozie i metalową ramę, a następnie zainstalowali w nim komputer pozwalający na autonomiczne funkcjonowanie. Oczywiście jeśli ktoś nie chce puszczać jej samopas, może wykorzystać zdalne sterowanie, taka możliwość także istnieje i siedząc w wygodnym fotelu i popijając chłodnego drinka, kierować kosiarką, omijając rabatki z kwiatkami należące do żony. Ale jeśli zdecydujecie się na pełną autonomię, to też nie powinno być problemu, kosiarka korzysta bowiem z koordynatów Google Maps i może być zaprogramowana pod konkretny obszar.

Na razie studenci pracują nad usprawnieniem sprzętu, gdyż nie potrafi on wznawiać koszenia po trafieniu na jakaś przeszkodę. Ale zapewne uda im się to szybko naprawić i kosiarka trafi na rynek. W zasadzie, skoro mamy autonomiczne odkurzacze, to i kosiarka nie powinna być dużym wyzwaniem.

Źródło: Clantonadvertiser.com

You may also like...