Kultowy Crash Bandicoot trafi na smartfony

Activision potwierdziło, że przeniesie kultową grę Crash Bandicoot na smartfony z Androidem oraz iOS. Stworzy je studio odpowiedzialne za Candy Crush Saga.

Nie ma chyba na świecie gracza, który nie słyszałby o serii Crash Bandicoot. Jest to flagowa postać Sony, będąca równocześnie maskotką konsoli PlayStation, która towarzyszy nam już od wielu lat.

Co prawda od dawna nie było informacji o żadnych nowych odsłonach serii, ale na szczęście w tym roku będzie inaczej. W zeszłym tygodniu zapowiedziano na konsole i pecety czwartą odsłonę serii zatytułowaną Crash Bandicoot 4: It’s About Time. Gra ukaże się na rynku już 2 października bieżącego roku.

To jednak nie wszystko, gdyż Activision planuje również przeniesienie serii na smartfony. Na początku tygodnia zapowiedziano nową jej odsłonę zatytułowaną Crash Bandicoot: One the Run!, którą zajmuje się studio King. To doskonale znana firma, odpowiedzialna m.in., za taki hit jak Candy Crush Saga. Holding Activision-Blizzard jakiś czas temu ją przejął i teraz pracuje dla niego.

Nie będzie to jednak przygodówka jak poprzednie odsłony, lecz produkcja zbliżona stylem gry do Temple Run. Będziemy więc biegać i skakać po lokacjach znanych z tej kultowej serii, kontrolując popularne postacie. Pojawią się również walki z bossami, które zapewnią graczom ciekawe nagrody. Tytuł będzie także posiadał tryb wieloosobowy, w którym gracze mogą rywalizować ze sobą.

Można już rejestrować się w Google Play Store oraz oficjalnej stronie nowej produkcji. Tytuł nie ma jeszcze oficjalnej premiery, ale gdy się ukaże, otrzymamy powiadomienie i będziemy go mogli pobrać.

Crash Bandicoot

Źródło

You may also like...