Galaxy Z Flip zdominował rynek składanych smartfonów

Według najnowszego raportu DSCC, Galaxy Z Flip jest najlepiej sprzedającym się składanym smartfonem w tym roku. I to pomimo dość wysokiej ceny.

Samsung sporo ryzykował, wprowadzając na rynek składane smartfony, ale wygląda na to, że producent odniósł na tym polu spory sukces. Jego pierwszy model Galaxy Fold sprzedał się w zeszłym roku w liczbie 500 tys. sztuk, co może nie było imponującym wynikiem, ale pokazało spore zainteresowanie tym sprzętem.

Kolejny model Galaxy Z Flip poradził już sobie znacznie lepiej, gdyż tylko w marcu do klientów trafiło niemal 400 tys. egzemplarzy. Nowy sprzęt jest jednak nieco inny od swego poprzednika, gdyż konstrukcją przypomina telefony z klapką. Zapewnia to większą wygodę obsługi, a dzięki procesorowi Snapdragon 855 mamy też dużą płynność działania.

Sam ekran, którym jest elastyczny panel AMOLED również bardziej dopracowano. Do jego ochrony zastosowano bowiem szkło UTG, które zapewnia większą trwałość i odporność na uszkodzenia. Samsung zmienił też politykę cenową, gdyż smartfon wycenił na 1380 dolarów. To znacznie mniej od poprzedniego modelu kosztującego 1980 dolarów.

To wszystko sprawiło, że Galaxy Z Flip stał się najchętniej kupowanym smartfonem bieżącego roku, co potwierdza najnowszy raport DSCC. Wprawdzie nie udało się sprzedać zakładanych 6 mln egzemplarzy, to jednak zainteresowanie tym sprzętem było ogromne.

Samsung może więc nieźle zarobić na tego typu urządzeniach, tym bardziej że szukuje już nowe modele. Niebawem do sprzedaży trafią Galaxy Z Fold 2 oraz Galax Z Flip 2, które z pewnością także wzbudzą spore zainteresowanie.

Galaxy Z Flip

Źródło

You may also like...