Elektryczny motorower Xiaomi Ninebot C30 debiutuje w Chinach

Xiaomi wprowadza na chiński rynek swój najnowszy elektryczny motorower Ninebot C30. Jest to pojazd przeznaczony dla dorosłych, którego cena w przeliczeniu wynosi 2030 zł.

Xiaomi sukcesywnie powiększa swą ofertę produktów niezwiązanych ze smartfonami i obecnie wprowadza na rynek kolejne modele pojazdów elektrycznych. Całkiem niedawno do sprzedaży trafiła elektryczna hulajnoga Ninebot E8 kids, a teraz na rynek trafiła nowy model Ninebot C30.

Nowa seria dołączyła do już istniejących modeli z rodzin C40, C60 i C80, które na chińskim rynku dostępne są w cenach od 2255 zł do 3385 zł. Ten niewielki jednoślad może rozpędzić się do maksymalnie 25 km/h, przy czym prędkość ograniczają krajowe przepisy, więc nie może być wyższa.

Bateria zapewnia natomiast około 35 km zasięgu na jednym ładowaniu, zaś jej uzupełnienie zajmuje kilka godzin. Na szczęście gdy wyczerpie się poza domem, nie stanowi to problemu. Pojazd posiada bowiem pedały, gdyż w zasadzie jest to elektryczny rower, który tylko wygląda jak skuter. Możemy więc napędzać go siłą naszych mięśni.

Producent zadbał oczywiście o zabezpieczenie przed kradzieżą, montując specjalną blokadę zintegrowaną z kołem, a więc bardzo trudną do usunięcia. Można ją dezaktywować zbliżeniowo za pomocą technologii NFC, czyli specjalnej karty lub smartfona. Na kierownicy umieszczono natomiast wyświetlacz LCD, który prezentujące m.in., aktualną prędkość oraz stan naładowania baterii. Pod nią znajduje się duży reflektor LED, umożliwiający jazdę po zmroku.

Ninebot C30 jest jednak nieco lżejszy i bardziej kompaktowy od poprzednich modeli, gdyż waży około 55 kg. Jego prowadzenie jest więc zdecydowanie łatwiejsze, a manewrowanie wygodniejsze.

Ninebot C30

Źródło

You may also like...