Kupowanie komiksów na iPhonie będzie trudniejsze

Miłośnicy komiksów uwielbiających czytać obrazkowe historyjki na iPhonie oraz iPadzie, korzystali do tej pory z aplikacji comiXology. Niestety jej najnowsza wersja nie jest już tak przyjazna użytkownikom.

Do tej pory aplikacja była bardzo wygodna, ponieważ nie tylko umożliwiała czytanie, lecz także kupowanie komiksów bezpośrednio z cyfrowego sklepu. Wystarczyło tylko powiązać ją z kontem iTunes i uzupełnianie biblioteki obrazkowych historyjek było banalnie proste.

Teraz się to zmieniło i to niestety na niekorzyść. ComiXology udostępniło zupełnie nową aplikację, która jest już tylko czytnikiem komiksów. Natomiast kupowanie odbywa się już wyłącznie za pośrednictwem strony sklepu, a nie zaś z poziomu samej aplikacji.

Taka zmiana ma rzecz jasna podłoże finansowe. ComiXology uznało, że nie będzie już dłużej oddawać 30 procent zysków Apple i zdecydowało, że więcej zarobi, gdy pozbędzie się pośrednika. Z punktu widzenia użytkownika taka zmiana jest problemem, ale dla sklepu jest bardziej korzystna.

Źródło: Comixology.tumblr.com

You may also like...