Xiaomi kończy wspieranie smartfonów z rodziny Redmi

Xiaomi ogłosiło zakończenie wsparcia dla siedmiu smartfonów z rodziny Xiaomi. Nie będą już otrzymywać żadnych aktualizacji oprogramowania.

Xiaomi jest znane z tego, że zapewnia swym urządzeniom wsparcie przez wiele lat od rynkowej premiery. Podczas gdy inni producenci porzucają wyprodukowany sprzęt po dwóch, a najdalej po trzech latach, chińska firma wspiera go czasem nawet przez pięć lat. Wiele starszych urządzeń otrzymuje więc nie tylko poprawki bezpieczeństwa, ale też najnowsze wersje nakładki MIUI.

Niestety wszystko co dobre musi się kiedyś skończyć. Przedsiębiorstwo poinformowało więc o zakończeniu wsparcia dla siedmiu urządzeń z rodziny Redmi. Decyzja dotyczy takich modeli, jak: Redmi Note 4, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Note 3 i Redmi Pro.

Wszystkie wymienione produkty nie dostaną już nowych wersji MIUI, ani aktualizacji systemowych. Nie będzie też żadnych nowych ROM’ów, choć oczywiście ich posiadacze nadal mogą liczyć na poprawki bezpieczeństwa. Telefony nie staną się więc łatwym łupem dla hakerów.

Xiaomi

Źródło: Mi.com

You may also like...