OnePlus pokazało technologię 120 Hz wyświetlacza

Dyrektor firmy OnePlus opublikował na swym Twitterze wideo, na którym pokazano 120 Hz technologię wyświetlacza. Jej działanie umożliwia specjalny procesor o nazwie MEMC.

Przez wiele lat, smartfony posiadały wyświetlacze, których odświeżanie wynosiło 60 Hz i w zupełności to użytkownikom wystarczało. W ostatnim czasie producenci sprzętu postanowili jednak to zmienić i zaczęli wprowadzać na rynek modele, dysponujące odświeżaniem na poziomie 90 Hz.

Niektórzy idą jednak znacznie dalej i projektują sprzęt posiadający wyświetlacz pracujący z częstotliwością aż 120 Hz. Taki ekran będzie miał m.in., najnowszy Samsung Galaxy S20, ale również OnePlus 8. Chiński producent oferuje już telefony z 90 Hz ekranem, ale teraz postanowił wyprzedzić rywali i znacznie podnieść częstotliwość odświeżania.

Czy dla zwykłego użytkownika będzie to jakaś różnica? Producent twierdzi że tak i na dowód tego Pete Lau opublikował na swym Twitterze wideo porównawcze. Możemy na nim zobaczyć krótką scenkę pokazującą różnicę pomiędzy standardowym ekranem i wyświetlaczem 120Hz Fluid Display. Według Lau, inżynierowie firmy opracowali specjalny procesor MEMC, który może upscalować standardowe 30 Hz wideo do 120 Hz. W ten sposób nawet jeśli oglądamy materiał, który nie był rejestrowany w 120 Hz, powinniśmy zobaczyć różnicę.

Oczywiście uwierzymy w zapewnienia dyrektora firmy, gdy jej najnowszy produkt trafi już do sprzedaży. Nie wiemy jednak kiedy to nastąpi, gdyż OnePlus 8 nie ma jeszcze ustalonej konkretnej daty premiery. Być może zobaczymy go jednak podczas MWC 2020, a wówczas poznamy więcej szczegółów na temat nowej technologii.

OnePlus

Źródło

You may also like...