Kupowanie mebli ze smartfonem w dłoni

Kupowanie mebli nie jest czynnością prostą, gdyż nigdy nie wiadomo czy będą się komponować z resztą wystroju naszego mieszkania. Na szczęście jest aplikacja mobilna, która pomoże nam ten problem rozwiązać.

Raz na jakiś czas pojawia się konieczność wymiany mebli w naszym salonie, czy też innym pomieszczeniu domu. Nie jest to wbrew pozorom zadanie łatwe. Nie tylko musimy bowiem dokładnie je wymierzyć, by pasowały do pomieszczenia, ale też ocenić, czy zgrają się z resztą wystroju.

Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowoczesna technologia w postaci aplikacji o nazwie Houzz. Program wykorzystując technologię rzeczywistości rozszerzonej, pozwala nam ocenić jak interesujące nas meble będą prezentować się w naszym salonie.

Wystarczy tylko skierować kamerę smartfona na określony obszar i wstawić na ekranie mebel, który chcemy kupić. Można też dokładnie dopasować pozycję danego produktu, obracając go w dowolny sposób, a co więcej, możemy również zmieniać jego wymiary.

Modele 3D dostępne w aplikacji wyglądają bardzo realistycznie, mają też prawdziwe tekstury. Dzięki temu możemy dokładnie sprawdzić, czy dany element będzie się nam podobał i to bez wychodzenia z domu. Niestety na razie tylko niewielka część produktów w firmowej bazie danych posiada tego typu modele 3D.

Aplikacja dostępna jest na razie tylko na platformę iOS i współpracuje z iPadem oraz iPhonem. Pobierzecie ją stąd.

Kupowanie mebli

Źródło: Houzz.com

You may also like...