Xiaomi Mi 6: większa bateria kosztem słuchawek

Xiaomi Mi 6 jest kolejnym smartfonem, który niebawem pojawi się na rynku, pozbawionym gniazda słuchawkowego. Producent wyjaśnił, że zdecydował się na ten krok, aby móc zainstalować tym modelu większą baterię.

Jeszcze do niedawna tylko iPhone 7 był smartfonem, który nie posiada na wyposażeniu gniazda słuchawkowego. Teraz jednak na rynku dostępnych jest coraz więcej modeli, które również go nie mają. Najnowszym z nich jest Xiaomi Mi 6, którego kilka tygodni temu oficjalnie zaprezentowano w Chinach.

Model ten posiada wiele zmian w porównaniu do swego poprzednika, jednak tą najbardziej znaczącą jest właśnie brak 3,5 mm gniazda do słuchawek. Zastąpił go port USB C, który służy zarówno do ładowania baterii, jak i podłączenia słuchawek z odpowiednią wtyczką.

Po ogłoszeniu tej zmiany, producent spotkał się z dużą krytyką ze strony klientów. Dlatego postanowił wyjaśnić im dlaczego zdecydował się na taki właśnie krok. Przedstawiciele Xiaomi poinformowali, że zrezygnowali z gniazda, aby móc zainstalować w telefonie większą baterię. Zamiast akumulatora 3000 mAh, w telefonie znajdzie się bateria o pojemności 3350 mAh. Jest więc o o ponad 10 procent większa, co powinno przełożyć się na długość czasu działania sprzętu, zmniejszając częstotliwość jego ładowania. I to mimo, że model ma wymiary praktycznie takie same jak Mi 5.

Co więcej, jako że gniazdko jack znajdowało się na górnej krawędzi telefonu, jego usunięcie pozwoliło także zainstalować podwójny moduł kamery.

A to nie jedyne korzyści, jakie przyniosła ta zmiana. Brak gniazda do słuchawek, umożliwił producentowi zapewnienie swemu telefonowi odporności na zachlapanie wodą. Nie jest to naturalnie pełna wodoszczelność, ale przypadkowe zalanie sprzętu nie powinno już być dla niego zabójcze.

Niestety nie da się dogodzić wszystkim, więc producent musiał wybierać co przyniesie jego użytkownikom więcej korzyści. A pozbawienie telefonu gniazda słuchawkowego nie jest problemem, gdyż są przejściówki pozwalające nadal korzystać z posiadanych słuchawek.

Xiaomi Mi 6

Źródło: Androidcentral.com

You may also like...